Cloud

Powszechna Dwujęzyczność

Img

Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności

Dwujęzyczne Dzieci

Dzieci w Royal Baby mają codzienny kontakt z językiem angielskim. Stosujemy metodę immersji językowej, czyli zanurzanie dzieci w języku angielskim poprzez zabawę i zajęcia dydaktyczne, dostosowane do ich okresu rozwojowego, we wszystkich grupach wiekowych. Dzięki temu dzieci chłoną język w naturalny sposób.

Nasz projekt dwujęzyczności oparty jest o Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci”, który wykorzystuje pierwszą na świecie, naturalną metodę przyswajania języka angielskiego we wczesnym dzieciństwie, równolegle do języka ojczystego. Mówimy do dzieci po polsku, mówimy też po angielsku.

Stosujemy metodę immersji językowej. Autorka programu Claire Selby stworzyła specjalnie wykreowany świat bohaterów Baby Beetles i Tom and Keri. Dzieci wchodzą do nowej, cudownej, anglojęzycznej krainy piosenek i wpadających w ucho melodii oraz wspaniałych animacji, a także przygotowanych na tej podstawie zabaw językowo-muzyczno-ruchowych, indywidualnych i grupowych.

Poznawanie języka angielskiego rozwija się w formie spirali językowej (Spiralny System Językowy, Claire Selby). Powoli, stopniowo angielski wybrzmiewa w małych uszkach, zaczynając od pojedynczych słówek, prostych zwrotów, prostych zabaw, do coraz większych i większych zasobów językowych. Wszystko dostosowane jest do typowych dla dzieci w danym wieku możliwości i zainteresowań. Słowa i zwroty zaczynają być rozpoznawane i rozumiane. Dzięki temu język angielski nigdy nie jest przez dzieci odbierany, jako język obcy. Staje się językiem, z którym są osłuchane i który lubią. Jest wyśpiewany i wytańczony razem z żuczkami Baby Beetles, misiem Tomem i lalką Keri.